Çeviriniz 3 Adımda Hazır.

Türkiye'nin En Büyük Tercüme Ekosistemi ile Çevirinizi Şansa Bırakmayın. Dosyanızı Yükleyin, Anında Fiyat Bilgisi Alın ve Çevirinizi Hemen Başlatın!

MUTLU MÜŞTERİLER

Kaliteli Çeviriye Üç Adım Uzaktasınız!

1

Çevrilmesini istediğiniz dosyayı sipariş sistemine yükleyin

2

Saniyeler içinde fiyat ve teslimat bilgisi edinin

3

Ödemenizi yaptıktan sonra çevirinizi hemen başlatın

Yeminli Tercüme Bürosu

Noter yemini bulunan tercümanların resmi olarak çeviri yapabildiği bürolara yeminli tercüme bürosu denir. Bir tercümanın yeminli tercüme yapabilmesi için öncelikle herhangi bir noterden çeviri yapacağı dili bildiğine dair geçerli bir belge ibraz ederek tercüman yemin tutanağı alması gereklidir. Bu yemin tutanağı sayesinde yeminli tercümanlar çevirilere yeminli tercüman kaşesi ve imzası ekleyebilir, eğer gerekirse de yaptığı çeviriyi yemin tutanağının bulunduğu noterden tasdikleyebilir. Bir tercümanın yeminli tercüman olabilmesi için, çeviri yapacağı dilde eğitim verilen bir okulda okuması veya bu dilin konuşulduğu ülkenin vatandaşı olması ya da bu ülkede belli bir süre yaşamış olması gerekir.

 

Yeminli Tercüme Hizmetine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

 

Yeminli tercümeye; konsolosluklarda, uluslararası ticaretlerde ve ilişkilerde işleme alınan belgelerde sıklıkla ihtiyaç duyabilirsiniz. Express Yeminli Tercüme Bürosu olarak bizler de ihtiyaçlarınıza uygun şekilde yeminli tercüme hizmeti veriyor, fiziksel ortamda yeminli tercüme bürosu aramanıza gerek kalmadan tek tıkla tercüme hizmeti alabilmenizi sağlıyoruz.

 

Yeminli Tercüme ve Noter Tasdikli Tercüme Arasındaki Fark Nedir?

 

Yeminli çeviri hizmeti almadan önce yeminli tercüme ve noter tasdikli tercümenin arasındaki farkı bilmeniz önemlidir. Noter tasdikli tercüme yeminli tercümanlar tarafından yapıldıktan sonra noter huzurunda onaylanır. Onaylanan belgenin tüm ülkelerin devlet kurumlarında geçerliliği bulunur. Bununla birlikte her kurum noter tasdiki şartı koşmaz. Konsolosluklar ve çeşitli ülkelerin devlet ve özel kurumları sadece yeminli tercümeyi de kabul etmektedir. Yeminli tercümenin noter tasdikli tercümeden farkı, çeviriyi notere gidip onaylatmaya gerek kalmadan, sadece yeminli tercüman kaşesi ve imzası eklenerek resmi geçerlilik kazandırılabilmesidir. Bazı durumlar hariç çoğu durumda yeminli tercümanın ıslak imzası bile gerekmeyebilir, böylece çevirinizi PDF formatında indirip çıktısını alarak kullanabilirsiniz.

 

Online Yeminli Tercüman

 

Artık tercüme hizmeti tek tık uzağınızda. Express Yeminli Tercüme Bürosu’nda yeminli tercüme siparişlerinizi online olarak verebilir, çevirinizi dilerseniz dijital ortamda, dilerseniz de adrese teslim kargo ile alabilirsiniz. Online yeminli tercüman kadromuz ile tüm dillerde çeviri hizmeti almak çok kolay.

 

Yeminli Tercüman Nasıl Olunur?

 

Yeminli tercümanlık çoğu durumda oldukça kritik bir meslek olabiliyor. Vize işlemlerinde ve şirketler arası sözleşmelerde yapılan yeminli tercüme işlemlerinin hatasız bir şekilde yürütülmesi, belgelerin ilgili kurum tarafından kabul edilmesi için önemlidir. Bu bağlamda bu tarz çevirileri yapan tercümanların da yeterince donanımlı ve tecrübeli olması gerekmektedir. Yeminli tercüman olmak için öncelikle tercüme yapacağınız dille ilgili bir okulu bitirmeli ya da o ülkede belli bir süre yaşamış olmalısınız. Bu iki husustan birini karşılıyorsanız, bunu kanıtlar bir belgeyle herhangi bir notere gidip o notere bağlı bir yeminli tercüman olabilirsiniz. Bu belge diploma, transkript, kurs bitirme belgesi veya çifte vatandaşlığı kanıtlar bir belge olabilir.

Bu koşulları sağlıyor iseniz ve tercümanlığı bir meslek olarak edinmişseniz, buraya tıklayarak tercüman havuzumuza dahil olmak için başvuru yapabilir ve bizimle çalışabilirsiniz.

 

Yeminli Tercüme Fiyatları Nelerdir?

 

Yeminli tercümeler genellikle kelime başına, eğer kelime sayısı sayılamıyorsa da sayfa başına ücretlendirilir. Eğer profesyonel ve uygun fiyatlı bir yeminli tercüme bürosu arıyorsanız, online sipariş sayfamıza giderek dosyalarınızı yükleyebilir veya WhatsApp hattımızdan 7/24 hızlı bir şekilde tercüme hizmeti alabilirsiniz.

Çeviriniz Doğru Adreste!

Tercüme hizmeti almak çoğu zaman basit bir süreç gibi gözükse de, bazı durumlarda hatalı veya eksik tercüme büyük sorunlara yol açabilir. Bu gibi sorunları, önlemek için olarak çeviri yapıldıktan sonra size teslim etmeden önce dosyanızı sıkı bir incelemeden geçiriyoruz.

Belgeleriniz Emin Ellerde!

Web sitemiz üzerinden gönderdiğiniz belgeler 256 bit şifreleme algoritması ile korunmaktadır.

Çevirinizi Anlık Olarak Takip Edin.

Sipariş verdikten hemen sonra e-posta adresinize gönderilecek şifre ile müşteri paneline giriş yapıp çevirinizin ilerleme durumunu görebilir ve çeviri sürecinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

İndirim Fırsatını Kaçırmayın!


200 TL ve üzeri çeviri siparişlerinizde geçerli sınırlı sayıdaki %10 indirim kuponunuzu gecikmeden alın.
Kupon bitişine kalan süre:
:
Otomatik olarak yönlendirilmezseniz buraya tıklayın.