Teknik Çeviri | Tercüme Bürosu | Express Tercüme
Profesyonel Teknik Çeviri

Çevirinizi Şansa Bırakmayın, Şimdi Fiyat Alın!

Müşteri Memnuniyeti

Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için elimizden geleni yaparız.

Hızlı Teslimat

Çevirilerinizi en kısa sürede teslim etmek için gelişmiş çeviri araçlarını kullanırız.

Profesyonel Hizmet

Yalnızca alanında uzman, bilgi ve tecrübe sahibi çevirmenlerle birlikte çalışırız.

En Uygun Fiyat

Tüm dillerde mümkün olabilecek en uygun birim fiyat ücretlendirmelerini kullanırız.

Teknik Çeviri Nedir?

Genellikle inşaat, elektronik, sanayi, fen bilimleri ve uzay teknolojileri alanlarında ihtiyaç duyulan çevirilere teknik çeviri adı verilirBu çeviri türü belli bir uzmanlık, ön araştırma ve bilgi birikimi gerektirir ve sadece ilgili alanda uzman tercümanlar tarafından yapılmalıdır. Aksi halde ortaya verimli bir çalışma çıkması çok zordur.

Genel olarak makine ve teknolojinin bulunduğu her alanda teknik çeviri hizmetine ihtiyaç duyulabilir.

Teknik Çeviri Örnekleri Nelerdir?

Teknik çeviriye birçok farklı alanda ihtiyaç duyulabilse de, başlıca teknik çeviri örnekleri aşağıdaki gibidir:

Online Teknik Çeviri Hizmeti

Teknik tercüme ciddi bir bilgi birikimi gerektirdiğinden dolayı, tercümeyi kimin yaptığı ve kalite kontrolünü kimin üstlendiği oldukça önemli bir unsurdur. Teknik çevirilerde kaynak metindeki bir sayının bile hedef metine eksik veya yanlış aktarılması çeviriyi kullanarak çalışan teknik personel için büyük kayıplara mal olabilir. Express Tercüme bu gibi durumları önlemek için çevirilerinizi sadece bünyesindeki ilgili alanda yetkin tercümanlara emanet eder ve süreci prosedüre uygun bir şekilde yönetir.

Teknik Çeviri
Express Tercüme

Çevirinizi Şansa Bırakmayın!

Tercüme hizmeti almak çoğu zaman basit bir süreç gibi gözükse de, bazı durumlarda hatalı veya eksik tercüme büyük sorunlara yol açabilir. Bunu önlemek için çeviri yapıldıktan sonra size teslime etmeden önce dosyanızı sıkı bir incelemeden geçiririz.

Profesyonel Teknik Tercüme

Profesyonel Teknik Çevirmen

Bir çevirmen olarak teknik alanda uzmanlaşmak büyük bir özveri ve uzun bir zaman gerektirir. Teknik tercüme hataya çok açık bir çeviri türü olduğundan dolayı, teknik çevirmen çeşitli sektörlerde sıkça kullanılan belli başlı terimlerin çoğunu bilmek zorundadır; aksi halde ortaya eksik veya hatalı bir çeviri çıkması oldukça olasıdır. Bu gibi durumlar istenmeyen sonuçlar doğurabileceği gibi, çevirisi yapılan metnin kullanıldığı işe de olumsuz bir şekilde yansıyabilir. Express Tercüme, profesyonel çevirmen kadrosuyla ve gelişmiş altyapısıyla teknik çeviri ihtiyaçlarınıza hızlı ve kaliteli çözümler sunar. Siz de anında fiyat bilgisi alarak teknik tercüme hizmetlerimizden uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

Teknik Tercüme İhtiyacı Duyulan Sektörler Nelerdir?

Elektrik, mekanik ve mühendislik içeren bütün sektörlerde teknik tercüme hizmetine ihtiyaç duyulabilir. Bu çeviri türüne en çok ihtiyaç duyulan sektörler bunlarla sınırlı olmamakla birlikte başlıca aşağıdaki gibidir:

Play Video
Tercüme Bürosu

Belgeleriniz Emin Ellerde!

Web sitemiz üzerinden gönderdiğiniz belgeler 256 bit şifreleme algoritması ile korunmaktadır.

Teknik Çeviri Nasıl Yapılır?

Teknik çeviri hangi sektörde yapılacaksa, çeviri yaparken o sektördeki terimlerin olduğu bir terimler sözlüğüne başvurulması oldukça önemlidir. Bundan daha da önemlisi, çeviriyi yapacak çevirmenin o alanda daha önce tecrübesinin bulunuyor olmasıdır. Örneğin elektrik-elektronik alanındaki bir çevirinin ilgili alanda daha önce başarılı çeviri projeleri yürütmüş ve bilgi sahibi bir tercüman tarafından yapılması ve yine alanında yetkin bir editör tarafından kontrol edilmesi çoğu zaman çevirinin kalitesini büyük ölçüde artırır. Teknik tercüme yapılırken dikkat edilmesi gereken faktörler şunlardır:

Teknik Çeviri için Sıkça Sorulan Sorular

Bize sağ altta bulunan canlı destek bölümünden, 0216 606 29 38 WhatsApp hattımızdan veya info@expresstercume.com adresinden mail yoluyla Teknik Çeviri dosyanızı göndererek fiyat ve teslimat bilgisine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

Teknik Çeviri ödemesini, çeviri için onayınız alındıktan sonra vereceğimiz banka hesaplarımıza yapabilirsiniz.

Express Tercüme bürosu, kaşe ve imza gerektiren Teknik Çeviri hizmetleri için ekstra ücret talep etmez. Yaptırdığınız Teknik Çeviri için yalnızca çeviri bedelini ödersiniz. Sanılanın aksine, yeminli tercüman kaşe işlemleri ücretli değildir.

Teknik Çeviri ücretleri, yapılacak olan tercümenin diline, kelime sayısına ve türüne göre hesaplanır. Eğer kelime sayısı sayılamıyorsa, Teknik Çeviri ücreti belgenizin sayfa sayısına ve yoğunluğuna göre hesaplanır.

Noter tasdikli yeminli tercüme ücretleri, çeviri bedeli ve noter tasdik ücretinin toplamıyla belirlenir. Noter tasdikli tercümelerde tasdik ücreti, yine tercüme diline ve sayfa yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

Teknik Çeviri işlemleriniz, sadece ilgili alanda uzman ve tecrübe sahibi yeminli tercüman personellerimize atanmaktadır.

Teknik Çeviri Fiyatları Nelerdir?

Çeviri ücretleri, yapılacak çevirinin diline, branşına ve türüne göre değişiklik gösterebilir. Teknik çeviri uzmanlık ve dikkat gerektiren bir iştir. Bu yüzden çevirinin tam anlamıyla doğru yapılabilmesi için deneyimli bir çevirmen tarafından yapılması şarttır. Express Tercüme Bürosu, deneyimli kadrosuyla profesyonel teknik çeviri hizmeti sağlamaktadır. Aşağıdaki butona tıklayarak anında fiyat ve teslimat bilgisi alabilirsiniz.