Akademik Çeviri | Tercüme Bürosu | Express Tercüme
Profesyonel Akademik Çeviri

Çevirinizi Şansa Bırakmayın, Şimdi Fiyat Alın!

Müşteri Memnuniyeti

Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için elimizden geleni yaparız.

Hızlı Teslimat

Çevirilerinizi en kısa sürede teslim etmek için gelişmiş çeviri araçlarını kullanırız.

Profesyonel Hizmet

Yalnızca alanında uzman, bilgi ve tecrübe sahibi çevirmenlerle birlikte çalışırız.

En Uygun Fiyat

Tüm dillerde mümkün olabilecek en uygun birim fiyat ücretlendirmelerini kullanırız.

Akademik Çeviri Nedir?

Doktora tezleri, yüksek lisans tezleri, bilimsel makaleler, araştırma notları ve akademik yazıların, bir dilden başka bir dile tercüme edilmesi sürecine akademik çeviri adı verilir. Çeviri yapacak olan kişinin daha öncesinden akademik tercüme deneyimi olması, yapılan çevirinin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Akademik çeviri yüksek dikkat gerektiren bir süreçtir ve küçük hatalar büyük sonuçları doğurabilir. Akademik tercüme yapıldıktan sonra, yapılan tercümenin başka bir uzman tercüman tarafından kalite kontrol araçları kullanılarak kontrol edilmesi gereklidir.

Akademik Tercüme Hangi Alanlarda Yapılır?

Akademik tercüme işlemi tüm bilimsel alanlarda yapılabilir. Aşağıda bu bilim dallarından ve akademik tercümenin kullanıldığı alanlardan bazı örnekleri bulabilirsiniz:

Express Tercüme

Çevirinizi Şansa Bırakmayın!

Tercüme hizmeti almak çoğu zaman basit bir süreç gibi gözükse de, bazı durumlarda hatalı veya eksik tercüme büyük sorunlara yol açabilir. Bunu önlemek için Express Online Tercüme Bürosu olarak çeviri yapıldıktan sonra size teslime etmeden önce dosyanızı sıkı bir incelemeden geçiririz.

Profesyonel Akademik Tercüme

Akademik Çeviri Ücretleri

Akademik Çeviri Ücretleri

Akademik çeviri ücretleri, yapılacak olan çevirinin branşına, diline ve uzunluğuna göre değişiklik gösterir. Bu ücretlendirmeler genellikle metnin boşluksuz karakter sayısına göre belirlenir. Ayrıca, kullandığımız endüstriyel düzeydeki çeviri araçları sayesinde, akademik çevirinizde bulunan sayılar için ücret ödemezsiniz, bu sayede sayı miktarının çok olduğu metinlerde çeviri ücretinden büyük ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

İngilizce Akademik Çeviri

İngilizce, dünyada en çok kullanılan dil olduğundan dolayı akademik araştırmalarda da sıklıkla kullanılır. Bu sebeple İngilizce akademik çeviri diğer dillere göre oldukça popülerdir. İngilizce akademik çeviri yaparken, tercümanın sadece o dilde yetkin olması yetmez, aynı zamanda çevirisini yaptığı akademik makalenin konusu hakkında da bir ön araştırma yapmış olması ve bir terimler sözlüğü ile konunun terimlerine aşina olması gereklidir. Express Tercüme, uzman tercüman kadrosuyla profesyonel İngilizce akademik tercüme hizmeti vermektedir. Anında fiyat ve teslimat bilgisi edinmek için şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Akademik Çeviri Neden Önemlidir?

Yabancı ülkelerde teknolojik ve bilimsel buluşlar makaleler şeklinde tanıtılır. Birçok bilimsel gelişmeye ait bulguların yüksek oranda yabancı ülkelerde bulunduğu göz önüne alınırsa, bu gelişmelerden haberdar olabilmek için yabancı dil bilgisine ya da iyi bir çeviriye ihtiyaç olacağı da ortadadır. Örneğin çağımızın vebası olarak adlandırılan kanser ile ilgili yeni tedavi yöntemlerini içeren bir tıbbi makale çevirisi, yabancı dilden eksiksiz olarak çevrildiğinde birçok hasta için önemli bir nitelik kazanır.

Play Video

Akademik Çeviri Nasıl Yapılır?

Çeviri yapacak olan kişinin daha öncesinden akademik çeviri deneyimi olması, yapılan çevirinin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Akademik çevirinin kriterleri şunlardır:

Tercüme Bürosu

Belgeleriniz Emin Ellerde!

Web sitemiz üzerinden gönderdiğiniz belgeler 256 bit şifreleme algoritması ile korunmaktadır.

Akademik Çeviri için Sıkça Sorulan Sorular

Bize sağ altta bulunan canlı destek bölümünden, 0216 606 29 38 WhatsApp hattımızdan veya info@expresstercume.com adresinden mail yoluyla Akademik Çeviri dosyanızı göndererek fiyat ve teslimat bilgisine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.

Akademik Çeviri ödemesini, çeviri için onayınız alındıktan sonra vereceğimiz banka hesaplarımıza yapabilirsiniz.

Express Tercüme bürosu, kaşe ve imza gerektiren Akademik Çeviri hizmetleri için ekstra ücret talep etmez. Yaptırdığınız Akademik Çeviri için yalnızca çeviri bedelini ödersiniz. Sanılanın aksine, yeminli tercüman kaşe işlemleri ücretli değildir.

Akademik Çeviri ücretleri, yapılacak olan tercümenin diline, kelime sayısına ve türüne göre hesaplanır. Eğer kelime sayısı sayılamıyorsa, Akademik Çeviri ücreti belgenizin sayfa sayısına ve yoğunluğuna göre hesaplanır.

Noter tasdikli yeminli tercüme ücretleri, çeviri bedeli ve noter tasdik ücretinin toplamıyla belirlenir. Noter tasdikli tercümelerde tasdik ücreti, yine tercüme diline ve sayfa yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

Akademik Çeviri işlemleriniz, sadece ilgili alanda uzman ve tecrübe sahibi yeminli tercüman personellerimize atanmaktadır.

Akademik Çeviri Fiyatları Nelerdir?

Çeviri ücretleri, yapılacak çevirinin diline, branşına ve türüne göre değişiklik gösterebilir. Akademik tercüme, uzmanlık ve dikkat gerektiren bir iştir. Bu yüzden çevirinin tam anlamıyla doğru yapılabilmesi için deneyimli bir çevirmen tarafından yapılması şarttır. Express Tercüme Bürosu, deneyimli kadrosuyla profesyonel akademik tercüme hizmeti sağlamaktadır. Aşağıdaki butona tıklayarak anında fiyat ve teslimat bilgisi alabilirsiniz.